Sprawdź jak urządzić kuchnię w stylu nowojorskim

Aranżacja kuchenna stawia przed człowiekiem wiele wyzwań. Kuchnia jest bowiem ważnym pomieszczeniem, w którym spędza się niemałą ilość czasu. Kuchnia powinna być funkcjonalna, ale jej styl powinien również cieszyć oko. Jaką aranżację wybrać? Kuchnie w stylu nowojorskim skradły już wiele serc, warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Styl nowojorski

Styl nowojorski jest w Polsce coraz bardziej popularny. Nie powinno wzbudzać to zdziwienia, gdyż styl ten bardzo dobrze sprawdza się w wielu pomieszczeniach, sprawia, że aranżacja jest bardzo nowoczesna i nieprzytłaczająca. Styl nowojorski jest ponadczasowy, każdy może polubić go za coś innego. Nowy Jork jest miastem, które od lat fascynuje ludzi z różnych zakątków świata, także Europejczyków. Nowy Jork to szyk i styl, a także wielokulturowość. Podstawowe barwy tego stylu są bezpieczne i neutralne, dzięki czemu można bawić się aranżacją na wiele sposobów. Podstawowe kolory to beż, biel oraz czerń. Styl nowojorski może być zainspirowany innymi stylami, jak na przykład vintage czy art deco. W takiej aranżacji nie brakuje także nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu kuchnie w stylu nowojorskim są bardzo stylowe, każdy może poczuć się dobrze w tak przyjemnym otoczeniu.
Styl nowojorski niewątpliwie wyróżnia oświetlenie. Często stosowanym rozwiązaniem są halogeny umieszczone w podwieszanym suficie, co jest połączeniem klasyki z nowoczesnością. Oświetlenie podkreśla najważniejsze miejsca w pomieszczeniu, tworzy miły klimat. W stylu nowojorskim ważne są dodatki. W mieszkaniach urządzonych w ten sposób nie może zabraknąć luster, które nie tylko zdobią pomieszczenie, ale także optycznie je powiększają. Styl nowojorski można zastosować zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie aranżacji, należy także unikać przesady.

Kuchnia w stylu nowojorskim

Bardzo charakterystycznym elementem kuchni w stylu nowojorskim jest wyspa. Aranżacja kuchenna w tym stylu powinna łączyć ze sobą jasną kolorystykę przełamaną mocnymi akcentami. Doskonale sprawdzi się rozwiązanie jakim jest pomalowanie ścian na jasny kolor i dodanie charakteru pomieszczeniu dzięki dodatkom w ciemnych barwach. W kuchni w nowojorskim stylu nie może zabraknąć szklanych oraz metalicznych powierzchni, które dodają wnętrzu blasku. Warto pamiętać także o wysokiej jakości materiałach, takich jak drewno czy marmur. Całość aranżacji dopełnią detale, które nie przytłaczają a jednocześnie zdobią wnętrze i dodają mu uroku.
W kuchni w nowojorskim stylu świetnie sprawdzą się szafki w kolorze białym lub kremowym. Jeśli chodzi o małe pomieszczenia, warto zastosować zabudowę aż po sufit w jasnym kolorze. Dzięki temu ilość miejsca do przechowywania będzie wystarczająca, a jasny kolor nie przytłoczy nawet małego pomieszczenia. Ważny jest szykowny design. W wielu internet -owych sklepach meblowych można znaleźć szafki kuchenne w jasnych kolorach, które zachwycają gustownymi detalami. Jasne meble można przełamać czarnym blatem. Jeśli chodzi o uchwyty na meble, warto wybrać te w kształcie gałek.

Oświetlenie w kuchni

Oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w stylu nowojorskim, a w kuchni jest szczególnie ważne dla komfortu użytkowania pomieszczenia, a także dla bezpieczeństwa. Warto oświetlić najważniejsze miejsca, czyli blaty oraz wyspę kuchenną. Świetnie sprawdzą się klasyczne halogeny, a jeśli chodzi o wyspę, można wybrać nieco bardziej nowoczesne rozwiązania. Tak na przykład nowoczesne długie lampy nad wyspę z miejscem na rośliny wyglądają bardzo ciekawie, sprawdzą się doskonale w kuchni w stylu nowojorskim. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie lampy ze szklanym lub metalowym kloszem. Takie lampy robią duże wrażenie, a szklane i metalowe elementy świetnie podkreślają styl nowojorski w kuchni.