Skrzynka na zabawki diy – sprawdź jak zrobić

Jeśli jesteś rodzicem, który ma dosyć zabawek znajdujących się dosłownie wszędzie, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz prostą instrukcję, dzięki której samodzielne wykonanie skrzyni na zabawki nie będzie problemem. Znajdziesz również kilka cennych porad, które pozwolą zadbać o czystość w pokoju dziecka. Zapraszamy do lektury.

Skrzynka na zabawki diy

Dziadkowie, ciocie i wujkowie czy znajomi, wszyscy dają Twojemu dziecku zabawki, a Ty nie możesz już znieść ich widoku w dosłownie każdym pomieszczeniu w domu? Czas się z tym rozprawić i odzyskać komfort funkcjonowania. Skrzynka na zabawki pomoże utrzymać porządek, a także zadbać o zabawki. Można zrobić ją samodzielnie, nie jest to szczególnie skomplikowane czy czasochłonne. Do przygotowania takiej skrzyni potrzebujesz przede wszystkim drewnianej skrzyni. Taką skrzynkę możesz znaleźć w sklepie z warzywami czy owocami, często właściciele takich sklepów chętnie oddają takie skrzynki osobom zainteresowanym. Poza skrzynką przyda się także papier ścierny, farba akrylowa albo lateksowa, pędzel, folia do zabezpieczenia podłogi.

Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczanie skrzyni i oszlifowanie jej za pomocą papieru ściernego. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie skrzyni z pyłu, można zrobić to na przykład za pomocą starego, ale czystego pędzelka do makijażu lub szczotką. Przed malowaniem warto zabezpieczyć podłoże folią. Gdy wszystko co ma pozostać bez ślady farby jest zabezpieczone, można przystąpić do pomalowania skrzyni. Dwie warstwy w zupełności wystarczą. Warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu farby. To właśnie dzięki nim dowiesz się, ile czasu trzeba poczekać na wyschnięcie farby. Pamiętaj, aby drugą jej warstwę nałożyć po całkowitym wyschnięciu warstwy pierwszej. Gdy skrzynka już wyschnie, wystarczy ułożyć w niej zabawki i gotowe, porządek w domu przywrócony. Chociaż taką skrzynkę można składać samodzielnie od zera, wykorzystanie gotowej skrzynki ze sklepu jest dużo wygodniejszym i mniej czasochłonnym rozwiązaniem.

Skrzynki diy dla zabieganych

Przedmioty robione ręcznie mają swój urok. Niestety nie każdy ma umiejętności i czas na to, aby zrobić samodzielnie skrzynię na zabawki. Na szczęście można skorzystać z oferty sklepów internet -owych, które posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju przedmioty robione ręcznie. Jeśli chcesz mieć w swoim domu skrzynkę na zabawki diy, niepowtarzalną i dobrze wykonaną, ale nie masz czasu lub ochoty na jej wykonanie, warto skorzystać z tego wygodnego rozwiązania.

Porządek w domu

Jeśli męczą Cię zabawki, które są w każdym pomieszczeniu w Twoim domu, warto zadbać o porządek. Przede wszystkim należy uczyć dziecko od najmłodszych lat życia, że zabawki powinny być w jego pokoju i nie mogą walać się po całym domu. Utrzymywanie porządku to bardzo ważna kwestia, a umiejętność sprzątania na pewno przyda się Twojemu dziecku. Warto również wytłumaczyć małemu człowiekowi, że zabawki powinny mieć swoje miejsce dlatego, iż jest to ważne dla zadbania o ich stan. Drewniane skrzynie na zabawki to świetne rozwiązanie, które warto zastosować.

Jeśli chodzi o zabawki dla dzieci, tutaj najlepiej sprawdza się zasada im mniej tym lepiej. Dziecko nie potrzebuje pokoju wypełnionego zabawkami, zbyt duża ich ilość może nawet być niekorzystna dla dziecka. Jeśli obserwujesz swoją pociechę na pewno wiesz, że niektóre zabawki leżą zapomniane w kącie. Dziecko zazwyczaj wybiera kilka ulubionych zabawek, które używa regularnie. Warto więc zrobić selekcję i pozbyć się tych, które nie są już potrzebne. Dzięki temu dziecko nie będzie narażone na przebodźcowanie, a w Twoim domu zapanuje porządek. Dobrym sposobem na to jest także rozmowa z bliskimi. Warto poprosić o umiar w kupowaniu dziecku zabawek lub przynajmniej o konsultację. Taka rozmowa jest szczególnie potrzebna, jeśli Twoje dziecko ma dużo powtarzających się zabawek w swojej kolekcji.