Pokrowiec na narożnik- jak uszyć?

Szycie pokrowca na narożnik jest bardzo prostą czynnością. Dlatego można go wykonać w krótkim czasie. Istnieje wiele różnych sposobów, aby uszyć taki narożnik i w tym artykule zaprezentuję państwu dane sposoby.

Pokrowce narożne są najczęściej używane do ochrony narożników od zużycia, jak również po to aby nadać im modny wygląd. Są one dostępne w różnych wzorach i z różnych materiałów. Możesz ich używać, żeby pokryć rogi kanapy lub sofy lub innych mebli, jakie masz w domu, jak stoły, krzesła itp.

Pokrowce na sofy narożne są bardzo praktycznymi rzeczami i mogą chronić meble przed kurzem i sierścią psa, a także sprawić, że Twój salon będzie bardziej przytulny i ciepły.

Jednym z najbardziej popularnych modeli narożnych sof jest sofa segmentowa, która zawiera dwie lub trzy różne części, które mogą być umieszczone obok siebie w celu utworzenia idealnego koła, gdy są one połączone razem. Te modele sof są bardzo funkcjonalne, ale nie wyglądają bardzo atrakcyjnie ze względu na ich kształt, który wygląda niedokończone z wolnych rogów. Zobaczmy więc, jak możemy poprawić ich wygląd, szyjąc na nie pokrowce.

Ten prosty, ale przydatny przedmiot może być wykonany w domu z pomocą maszyny do szycia.

Jak uszyć taki pokrowiec?

Potrzebujesz następujących materiałów do szycia pokrowca na kanapie narożnej:

  • tkanina
  • maszyna do szycia
  • nitka
  • szpilki
  • nożyczki
  • kawałek tektury (25*25 cm)
  • ołówek

Musisz wybrać tkaninę, która odpowiada wystrojowi Twojego wnętrza. Musisz również zmierzyć długość swojej kanapy. Najczęstsze okładki są wykonane z winylu, są łatwe do znalezienia w każdym sklepie z tkaninami.

Najważniejszą rzeczą w pokrowcu na sofę jest główna tkanina, która musi być wystarczająco mocna, aby utrzymać się w długim okresie.

Narożniki są najtrudniejszą częścią sofy do pokrycia. To dlatego, że wymagają one nowego kawałka tkaniny, który musi być wycięty i uszyty tak, aby dokładnie pasował. Pokrowiec, który nie pasuje dokładnie, będzie wyglądał niechlujnie i pozostawi odsłonięte fragmenty ramy sofy.

Przyklej wzór tkaniny do narożnej części sofy. Połóż taśmę na górze i na dole każdego szwu bocznego i wygładzić go w miejscu za pomocą szpilki. Tkanina będzie skumulowana na rogach, więc upewnij się, że nie ciągnąć zbyt mocno.

Obetnij wzór dookoła nożyczkami do strzyżenia. Zapobiegnie to rozwarstwianiu się postrzępionych krawędzi podczas szycia.

Odmierz od każdego rogu 3/4 cala w górę, a następnie zaznacz punkt kredą lub kredą krawiecką. Wykonaj łącznie sześć znaków (po dwa z każdej strony).

Wykonaj małe cięcia w tkaninie wzdłuż tych linii za pomocą ostrych nożyczek . Nie tnij przez całą drogę, tylko przez zewnętrzną warstwę tkaniny tak, że po otwarciu go, masz osiem klap. Użyj kredy krawieckiej lub białego markera do porcelany, aby zaznaczyć punkt 1 1/2 cala na każdym rogu (1 1/2 cala od każdego końca).

Po zakończeniu wycinania tkaniny, wyprasuj ją na płasko i zacznij przypinać jeden koniec tkaniny do rogu kanapy. Rozciągnij tkaninę ciasno nad każdą poduszką, a następnie przypnij.

Szycie pokrowca na kanapę narożną może być wyzwaniem, ponieważ trzeba dostosować się do konturu narożnika kanapy. Chociaż może to zająć trochę czasu i cierpliwości, można to zrobić za pomocą zwykłego sprzętu do szycia i materiałów.

Kilka wskazówek podczas szycia pokrowca na sofę narożną:

Mierz dwa razy, tnij raz. Jeśli to w ogóle możliwe, zmierz swoją sofę przed wyruszeniem do sklepu z tkaninami. Zanotuj pomiary i zapisz je. Będziesz potrzebował ich, aby zamówić tkaninę, która będzie pasować prawidłowo.

Tkanina ma znaczenie. Upewnij się, że tkanina, którą wybierzesz, ma wystarczającą gramaturę, aby nie strzępiła się i nie rwała łatwo, ale nie jest tak gruba, że sprawia, że siedzenie na kanapie jest niewygodne. Zastanów się, jak długo będziesz chciał używać tego pokrowca przed jego wymianą i upewnij się, że tkanina jest łatwa w pielęgnacji. Mieszanka bawełny lub lnu jest idealna, ponieważ łatwo się pierze i dobrze zachowuje kolor z upływem czasu.

Kluczem jest dopasowanie kolorów. Przy wyborze tkanin, wybieraj te, które są blisko w kolorze do istniejącej kanapy.

 

Kategoria: dom, wnętrze