Koszt budowy tarasu drewnianego

Każdy kto marzy o swoim jednorodzinnym domku to na pewno pragnie także stworzyć miejsce, gdzie będzie mogła spotykać się cała rodzina na różnych uroczystościach. Chodzi tutaj oczywiście o taras. Tylko wiele osób jeszcze zastanawia się z jakiego materiału najlepiej go wykonać. Bardzo popularne było i jest drewno, tylko pytanie ile kosztuje wykonanie całości tarasu z drewna. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić koszt budowy tarasu drewnianego. Zatem jeśli ktoś jeszcze się zastanawia to warto, aby zapoznał się z tekstem. Tutaj będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Remont – ile wynosi całkowity koszt budowy tarasu z drewna?

Warto dodać, iż drewniany taras można zrobić samodzielnie. Jednak jeśli ktoś nie ma czasu i w ogóle nie wie jak się za to zabrać to może po prostu zamówić taras, który zostanie zrobiony tylko pod indywidualne zamówienie. Zadajmy sobie w ogóle pytanie, dlaczego akurat drewno? Otóż jest to bardzo dobry materiał. Dodatkowo jest bardzo przyjemny w dotyku oraz co ważne, nie ulega nadmiernemu nagrzaniu. Ponadto wygląda elegancko. W Internecie jest bardzo dużo firm, które oferują wykonywanie tarasów na zamówienia. Warto poszukać jakichkolwiek informacji. Od czego w ogóle zależy koszt tarasu drewnianego? Na pewno od metrażu jak i jakości i gatunku wybranego przez klienta drewna. Można wybrać drewno rodzime jak i egzotyczne. To wszystko zależy od nas. Warto jednak dodać, iż każdy gatunek drewna jest w stanie przynieść nieco odmienne właściwości oraz możliwości zastosowania. Jednak zdecydowanie bardziej atrakcyjne jest drewno egzotyczne. Jeśli mamy taras drewniany w ogrodzie wykonany z kampasu czy bangkirai można być pewnym, iż wyróżnia się on w takim przypadku bardzo eleganckim wyglądem. Jest też bardzo trwały. Warto przed budową tarasu zorientować się jaka ma być jego powierzchnia, kształt oraz jaka ma być technologia budowy. Nie każdy na pewno wie, ale dużą popularność ma budowa tarasu na legarach. Ponadto chyba najtańszy w budowie będzie zdecydowanie bardzo prosty taras drewniany lub kompozytowy. I to tylko w kształcie kwadratu bądź prostokąta. Im bardziej wymyślny kształt tym drożej. Każdy powinien się z tym liczyć. Wszystko dlatego, iż w takim przypadku wiąże się to z większym skomplikowaniem prac oraz zwiększonym zużyciem materiału. Oto ceny desek wykonanych z różnych gatunków drewna:

  • Deska tarasowa z sosny bądź świerku – cena wychodzi około 50 zł/m2;
  • Deska tarasowa z modrzewia europejskiego- to koszt około 80 zł/m2 w górę;
  • Deska tarasowa z modrzewia syberyjskiego – to wydatek około 120-150 zł/m2;
  • Deska tarasowa z dębu – to koszt powyżej 90-120 zł/m2;
  • Deska tarasowa z kampasu – to cena około 150-190 zł/m2;
  • Deska tarasowa z cumaru – to już koszt powyżej 220 zł/m2;
  • Deska tarasowa z bangkirai – cena wynosi przynajmniej 250 zł/m2;
  • Deska tarasowa z lapacho – to jest najdroższa opcja, gdyż cena wynosi powyżej 350 zł/m2.

Warto jednak dodać, iż koszt budowy tarasu zależy także od miejscowości, gdzie chcemy to zrobić. Wiadomo, że im większe miasto tym jest oczywiście drożej. Inne kwoty będą na przykład w Warszawie, a inne w Iławie. Dlatego warto poszukać fachowców ze swojej okolicy. Przynajmniej nie wliczą do ceny kosztów dojazdu. Jednak w takim przypadku trzeba będzie zapłacić za robociznę. Jednak zdecydowanie lepiej zapłacić więcej niż martwić się jak samodzielnie to wykonać. Szczególnie, że fachowcy znają się na swojej pracy i dobrze każdy wie, iż im taka praca zdecydowanie szybciej pójdzie. Warto jednak poszukać fachowców w internecie i poczytać o nich opinię czy naprawdę warto. Można także podpytać swoich znajomych, jeśli oczywiście także budowali sobie taras. Zdecydowanie warto go zbudować, gdyż miło spędza się na nim czas. Szczególnie w lato, gdzie można zrobić grilla. Zrób a na pewno nie pożałujesz.