Ile wynosi cena styropianu do ocieplenia budynków?

Nie ważne czy kupujemy stary dom, czy będziemy budować swój nowy, wymarzony dom każdy powinien być ocieplony. Po co jednak jest ocieplenie? A no po to, aby ciepło nie uciekało szybko z domu. Jednak każdy zadaje sobie pytanie jaki styropian jest najlepszy i w jakiej jej cenie. Otóż  ceny mogą różnić się w każdym sklepie. Zależy to także od miejscowości w jakiej mieszkamy. Wiadomo jednak, że chyba najlepszym wyborem jest zakup materiału z hurtowni. W hurcie zawsze taniej. Jednak wiadomo, że w obecnym czasie ceny znacznie podskoczyły do góry. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić zagadnienie typu: styropian do ocieplenia domu cena. Zatem osoby, które planują ocieplenie domu powinny zapoznać się  z jego treścią.

Remont – jaka jest cena styropianów, które używa się do ocieplenia domów?

Nie każdy się zna na wykonywaniu elewacji domów, dlatego zatrudniają ekipy budowlane do tej czynności. W końcu oni znają się na tym znacznie lepiej. Zrobią to dokładniej i bardziej solidnie. Jednak  wiadomo, że robocizna także kosztuje. Dlatego też każdy patrzy na koszty. Jednak warto zaznaczyć, iż nie jest to czynność jakoś bardzo trudna, dlatego też dużo inwestorów wykonuje je samodzielnie. Dzięki temu unikają kosztów robocizny. Jednak, aby coś takiego robić trzeba mieć zdolności manualne. To ile tak naprawdę wyniesie cały koszt ocieplenia zależy od kosztów materiału, ale także od wielkości budynku. Każdy marzy o domu energooszczędnym, dlatego takie ocieplenie jest naprawdę ważne. Nikt nie lubi tracić bez sensu pieniędzy, nawet na opał.

Do wykonania kosztorysu poniesionych kosztów na ocieplenie ważne jest uwzględnienie efektu oszczędności energii podczas późniejszego użytkowania, który oczywiście każdy zamierza osiągnąć. Bardzo ważne jest także wzięcie pod uwagę rodzaju materiału termoizolacyjnego, który zostanie wykorzystany do izolacji ścian. Chyba najpopularniejszym jest oczywiście styropian. Jeśli jednak  materiał zostanie źle zastosowany to możemy spodziewać się tego, koszty związane z ocieplaniem domu i wykonaniem elewacji mogą znacznie wzrosnąć. Nie każdy wie, ale to właśnie styropian jest najbardziej ekonomicznym materiałem. Jego koszt kształtuje się np. dla grubości 15 cm od 22 zł /m2 ( za zwykły biały) do 34 zł brutto/m2 za  najlepszy styropian grafitowy.  Wiadomo, że biały styropian jest bardzo popularny, gdyż jest znacznie tańszy. Jednak to grafitowy jest lepszej jakości, mimo, że cena także jest wyższa. Obecnie nawet mówi się, że będzie można ocieplać tylko domy właśnie grafitowym styropianem. Tylko na takie można uzyskać dofinansowanie. Warto dodać, iż styropian można kupić w paczkach, gdzie jest różna jego ilość. Wiadomo, że im cieńszy tym więcej się go zmieści w opakowaniu. Wiadomo, że im grubszy tym droższy. Ceny mogą wahać się nawet od 24.60 zł za 5cm do nawet 123 zł za 25 cm. To od nas zależy jakiej grubości styropian jest potrzebny.