Dekoracja stołu na roczek chłopca – sprawdź o czym pamiętać

Pierwsze urodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie, które warto odpowiednio uczcić. Spotkanie z najbliższymi w tym szczególnym dniu to świetny pomysł. Poza pięknym tortem, smacznymi daniami i prezentami dla malucha, należy zadbać także o dekorację stołu. O czym warto pamiętać? W kolejnych akapitach znajdziesz kilka najważniejszych informacji na ten temat.

Urodzinowa dekoracja stołu

Dekoracja stołu na roczek chłopca nie musi być trudnym zadaniem. Najważniejsza jest odpowiednia organizacja. Przygotowania warto zacząć przynajmniej kilka dni wcześniej, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, które mogłyby zniszczyć efekt końcowy. Oto kilka dodatków, które warto wykorzystać w urodzinowej dekoracji stołu na pierwsze urodziny:

  • Obrus – to podstawa, o której nie należy zapominać. Warto wybrać taki wysokiej jakości, który można prać w pralce. Urodzinowa impreza to zawsze wielka uczta, a w przypadku tych dla dzieci, również wiele plam i bałaganu. Aby obrus sprawdził się na więcej niż jednej imprezie, należy wybrać taki dobrej jakości. Jeśli chodzi o kolor, tutaj możliwości jest wiele. Jeśli stawiasz na klasykę, doskonale sprawdzi się biel lub kolor niebieski. Jeśli zaś lubisz strojne rozwiązania, elegancki złoty na pewno spełni Twoje oczekiwania.
  • Serwetki – przydadzą się zarówno młodszym jak i starszym gościom. Warto wybrać takie specjalne przygotowane na pierwsze urodziny. Na takich serwetkach umieszczone są różne napisy, jak na przykład „mam już roczek!”. Chociaż serwetki to detale, zawsze warto o nie zadbać, aby uzyskać najlepszy efekt i piękną dekorację stołu na urodziny malucha.
  • Sztućce, kubeczki i talerze – także elementy zastawy mogą być dekoracją urodzinową. W sklepach z dodatkami na tego rodzaju uroczystości, można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Sztućce, kubeczki i talerze ozdobione odpowiednimi motywami to doskonała ozdoba. Samoloty, chmurki, misie i wszystko co kojarzy się z dzieciństwem – to właśnie warto wybrać.
  • Czapeczki urodzinowe – trudno wyobrazić sobie bez nich radosne świętowanie. Dzieci na pewno będą zadowolone, a zdjęcia uwiecznią piękne chwile dając możliwość wspominania pierwszych urodzin dziecka. Warto pamiętać, aby czapeczki zakładać jedynie starszym dzieciom i dorosłym. W przypadku maluchów może być to niebezpieczne.
  • Balony – warto umieścić je na krzesłach. Różowe, niebieskie, kolorowe, balony w kształcie 1 to tylko niektóre z dostępnych możliwości.
  • Biały tiul – chociaż taka dekoracja może kojarzyć się głównie z przyjęciem weselnym, biały tiul sprawdzi się również jako ozdoba na przyjęcie urodzinowe dziecka. Można elegancko ozdobić nim stół lub przewiązać na krzesłach.
  • Bieżnik – może stać się podstawą, dzięki której stworzenie aranżacji będzie możliwe. Na bieżniku można ustawić różne dekoracje, jak na przykład kwiaty. Także urodzinowe potrawy i słodkości na tle bieżnika prezentują się doskonale.

Świetną pamiątką okażą się dekoracje personalizowane. Taka dekoracja stołu wygląda dobrze, a możliwości jest wiele. Personalizowana zastawa urodzinowa, bieżnik czy balony na pewno sprawdzą się jako ozdoby na przyjęciu urodzinowym Twojej pociechy. Ciekawą propozycją są także talerze w różnych kształtach. Można kupić talerze w kształcie głowy kota czy jednorożca, co niewątpliwie wpłynie korzystnie na dekorację stołu.

Sklepy internetowe pełne możliwości

Chociaż wiele dekoracji na stół urodzinowy można zakupić w sklepach stacjonarnych, wygodniejszym rozwiązaniem okażą się zakupy w sklepie internetowym. Oferta online jest bardzo szeroka, może być również inspiracją. Z pewnością każdy rodzic znajdzie w niej coś, co umożliwi stworzenie idealnej dekoracji urodzinowego stołu malucha. Zakupy online mają wiele zalet. Nie ma tutaj ograniczeń w postaci godzin otwarcia, ceny są atrakcyjne, a produkty naprawdę różnorodne. Warto skorzystać z tego rozwiązania, aby przekonać się, jak wiele można zyskać.